Īstās miltrasas apkarošana

Ja iepriekšējā gadā vīnkokus ir skārusi īstā miltrasa, tad ir liela iespējamība, ka tā gaida labvēlīgus apstākļus, lai attīstītos. Selekcionārs un bioloģijas zinātņu doktors G. Vēsmiņš iesaka īsto miltrasu apkarot ar bioloģisku metodi.
To dara tā: trauka vienu trešdaļu vai pusi piepilda ar satrūdējušiem kūtsmēsliem un piepilda ar siltu (+25 +30°C) ūdeni. Trauku jātur siltā vietā, piemēram siltumnīcā, un katru dienu apmaisa. Pēc 5-6 dienām traukā ir pietiekoši savairojušies saprofītie mikroorganismi. Caur smalku sietu izkāš šķidrumu un „zaļā konusa” fāzē veic pirmo miglojumu.
Īstās miltrasas micēlijs ir laba barotne saprofītiem mikroorganismiem. Lai izsargātos no vēja pārnēsājamās infekcijas, pēc 5-7 dienām miglošanu atkārto. Vissenākais līdzeklis aizsardzībai pret īsto miltrasu ir sērs. Dienās, kad temperatūra ir virs 20°C augu apputina ar sēra putekļiem. Dārzkopības veikalos nopērkamais sēra pulveris ūdenī nešķīst. Sēra pulveri lieto arī tīklērces apkarošanai siltumnīcās. Preparātiem ar sēru ir ierobežots apstrāžu skaits, jo tie iedarbojas arī uz derīgajām plēsējērcēm.

metodi-borbi
Scroll to Top