Vīni

Sonora 2022 ( L2208 ) 13%alk.

Vidējas intensitātes tīra rubīnsarkana krāsa ar viegli violetu tonīti.

Aromāts ir viegls un maigs. Pirmajā plānā sajūtamas sarkano ogu notis – zemenes, avenes, ķirši, kuras otrajā plānā papildina viegli kaltētu pļavas ziedu toņi.

Garša pussausa, labi sabalansēta ar maigiem tanīniem un spirdzinošu skābuma līmeni. Garšā, galvenokārt, jūtami tie paši sarkano ogu toņi, kas bija aromātā, bet tos papildina piparmētras un krustnagliņu toņi. Viegli dzerams, ar spirdzinošu, vidēju skābuma līmeni un vidēji ilgu pēcgaršu, kurā var sajust meža ogu miksli.

Kopumā – Ļoti labi saprotams, mazliet saldens vīna stils. Vieglas miesasbūves, nesarežģīts, labi sabalansēts augļaina stila vīns, ar samtainiem tanīniem.

Vēlams pasniegt atdzesētu 12-14*C

Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga jūsu veselībai.

Sonora-3-768x1024
Supaga-1-768x1024

Supaga 2023 (L2306) 12%alk

Tīra, dzidra, viegla citrusdzeltena krāsa ar baltā zelta toni.

Aromāts ir samērā neitrāls un noteikti nav intensīvs, drīzāk, maigs. Vieglas ledeņu konfekšu notis caurvijas ar zaļo zirnīšu, ceriņu, liepziedu un laima toņiem.

Garša ir sausa, ar izteiktiem laima, rožu ziedlapiņu un vīnogu miziņas toņiem. Otrajā plānā un pēcgaršā jūtami dzelteno plūmju un sparģeļu toņi. Vidēja līmeņa, atsvaidzinošs skābums, kas piešķir garšas intensitāti. Vidēji ilga pēcgarša ar cidoniju toni.

Kopumā – vieglas miesasbūves vīns ar spirgtu, labi integrētu  skābuma līmeni un ziedu dominati gan aromātā, gan garšā. Perfekta saderība būtu ar neizturētu kazas tipa sieru.

Vēlams pasniegt atdzesētu 8-10*C

Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga jūsu veselībai.

Valiant 2021 (L2106) 12%alk.

Krāsa ir tīra, dzidra, rubīnsarkana, ar brūnganu toni.

Intensīvs, ļoti augļains aromāts ar izteiktiem plūmju kompota un bišu vaska toņiem, kas otrajā plānā tiek papildināti ar priežu sveķu un zemeņu deserta notīm.

Garša ir pussausa/pussalda ar izteiktu upeņu ievārījuma putas toņiem, bet nekur nepazūd arī plūmju kompota un zemeņu deserta notis. Pēcgarša vidēji ilga, ar vaniļas cukura tonīti.

Kopumā – latviskās vīnogas garša. Viegls, ar spirdzinošu skābumu, ļoti viegliem tanīniem. Klasisks gadatirgus vīns no vīnziņa skatpunkta.

Vēlams pasniegt atdzesētu 12-14*C

Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga jūsu veselībai.

Valiant-768x1024
Varduve-768x1024

Vārduve 2023 12%alk.

Tīra, dzidra, vidēji intensīva citrusu dzeltena krāsa ar zeltainu toni.

Aromāts vidēji intensīvs un tajā dominē kauliņaugļu toņi – aprikozes, aličas un cidonijas, kurus papildina laima miziņu, zaļu ābolu un kaltētu garšvielu toņi.

Garša ir sausa un ar izteikti minerālu toni, kurā caurvijas krīta un dzelteno plūmju notis. Spēcigs vīna stils ar svaigu skābumu, kas piešķir garšai citrusaugļu toņus, kuru papildina tipisks Latvijas mazo vīnogu tonis. Pēcgarša vidēji ilga ar citrusu toni.

Kopumā – intensīvas garšas, nesarežģīts, vidējas miesasbūves vīns, kuru var uzskatīt pat tipiskas Latvijas vīnogu vīna garšas pārstāvi. Ja baudīt kopā ar kādu ēdienu, tad ieteicama būtu baltā putnu gaļa ar kādu treknāku mērci.

Vēlams pasniegt atdzesētu 8-10*C

Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga jūsu veselībai.

Žemčug belij 2022 (L2203) 12%alk

Tīra, dzidra, intensīva zeltaina krāsa.

Aromāts spēcīgs un tajā dominē pārgatavojušos dzelteno augļu toņi – plūmes, banāni, rudenīgi āboli, kurus papildina mandarīnu miziņu, krīta un rozīņu toņi.

Garša ir sausa un ar izteikti minerālu toni, kurā caurvijas mitru oļu un dzeltenu ziedu notis. Spēcigs vīna stils ar svaigu skābumu, kas piešķir garšai citrusaugļu toņus. Pēcgarša vidēji ilga ar greifrūtu toni.

Kopumā – intensīvas garšas, nesarežģīts, vidējas miesasbūves vīns, kas būs labs pavadonis ēdienam, it īpaši baltai gaļai ar krēmīgu mērci, piemēram, pasta ar ceptu vistu un krēmsiera-spinātu mērci.

Vēlams pasniegt atdzesētu 8-10*C

Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga jūsu veselībai.

Zemcug-belij-683x1024
WhatsApp-Image-2024-03-25-at-08.19.26-5-768x1024

Marquette 2023 (L2310) 13%alk.

Vidējas intensitātes tīra rubīnsarkana krāsa ar viegli violetu tonīti.


Aromāts ir viegls un neuzmācīgs, bet ar lieliski izceltām niansēm. Pirmajā plānā jaušams aveņu ievārījums, sarkanie ķirši, kas otrajā plānā caurvijas ar gatavu jāņogu un gaišās šokolādes toņiem.


Garša sausa, labi sabalansēta ar maigiem tanīniem un spirdzinošu skābuma līmeni. Žāvētas dzērvenes un gatavas plūmes papildina aromātā jūtamos toņus. Viegla stila vīns, ar vidēju skābuma līmeni un vidēji ilgu pēcgaršu, kurā jūtami lakricas toņi .


Kopumā – vieglas miesasbūves, apaļīgas garšas, labi sabalansēts augļaina stila vīns, ar spirdzinošu skābumu um maigiem tanīniem. Ja ieteikt kaut ko no ēdieniem, pamēģiniet ar tradicionālu cūkgaļas karbonādi.

Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga jūsu veselībai.

Zilga 2021 (L2105) 13%alk.

Tīra, dzidra, ļoti viegla rubīnsarkana krāsa.

Spēcīgs aromāts ar izteiktu garšvielu toni, kas atgādina svaigi maltus melnos piparus, lakricu un timiānu, kas otrajā plānā ir papildināts ar ķiršu džema un svaigu biešu lapu toņiem.

Garša ir pussausa/pussalda ar labi integrētu, vidēju skābuma līmeni un skaidri jūtamām sarkanajām ogām priekšplānā – jāņogas, ķirši, avenes, kam seko aronija džema notis. Pēcgarša vidēji ilga, ar gatavu jāņogu notīm.

Kopumā – vieglas garšas, pussauss/pussalds vīns, kas patiks lielākai daļai saldenu vīnu cienītāju. Nesarežģīts un viegli dzerams, bet ar savu raksturu un latviešu vīna identitāti. Vēlams pasniegt atdzesētu 12-14*C

Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga jūsu veselībai.

Zilga-683x1024

Rēzija 2022 (L2210) 13%alk.

Tīra, dzidra, ķiršarkana krāsa ar violetu toni.
Pievilcīgs, vidēji inetnsīvs karamelizētu augļu aromāts, kas otrajā plānā ir papildināts ar zemeņu un svaigi plēstu bērzu mizas toni.


Garša ir pussausa/pussalda, ar visiem aromātā jūtamajiem toņiem, kas vēl ir papildināts ar svaigi ceptas rupjmaizes un upeņu ievārījuma putas toņiem.


Kopumā – viegli dzerams, labi sabalansēts vīns ar augļainu raksturu un pikantu pēcgaršu. Noteikti patiks vīnmīļiem, kas iecienījuši gan saldenas, gan sausas garšas vīnus, jo pikantā pēcgarša “noslēpj” saldumu, kas jūtams pirmajā iespaidā.
Vēlams pasniegt atdzesētu 12-14*C

Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga jūsu veselībai.

Colmar Precose noir 2022 (L2208) 13%alk.

Vidējas intensitātes tīra rubīnsarkana krāsa ar viegli brūnganu tonīti.

Aromāts ir viegls un neitrāls. Pirmajā plānā sajūtamas melnzemes, kardamona un lauru lapu notis, kuras otrajā plānā papildina viegli jūtamu zemeņu un kaltētu dzērveņu toņi.

Garša sausa, labi sabalansēta ar maigiem tanīniem un spirdzinošu skābuma līmeni. Galvenie garšas toņi atgādina zemenes, brūklenes, pīlādžu ievārījumu, kurus papildina plūmju un jāņogu toņi. Viegla stila vīns, ar spirdzinošu, vidēju skābuma līmeni un vidēji ilgu pēcgaršu, kurā var sajust meža ogu miksli.

Kopumā – vieglas-vidējas miesasbūves, nesarežģīts, labi sabalansēts minerāla stila vīns, ar spirdzinošu skābumu um maigiem tanīniem.

Vēlams pasniegt atdzesētu 14-16*C

Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga jūsu veselībai.

Colmar-Precoce-noir-683x1024
GK

GK 2023 (L2313) 13%alk.

Tīra, dzidra, viegla citrusdzeltena krāsa ar zaļganu toni.

Aromāts nav intensīvs, bet ar izteiktām niansēm. Vieglas greifrūtu miziņu notis caurvijas ar ingvera, balto jāņogu un ērkškogu toņiem.

Garša ir sausa, ar ērkšķogu, kaltētu garšvielu un apelsīnu toņiem. Otrajā plānā un pēcgaršā jūtami akāciju ziedu un banānu toņi. Vidēja līmeņa, atsvaidzinošs skābums, kas piešķir garšas intensitāti. Vidēji ilga pēcgarša ar bumbieru toni.

Kopumā – vidējas miesasbūves vīns ar patīkamu, svaigu skābumu un izteiktām aromātu un garšas niansēm, kas aprakstītas augstāk. Pamēģiniet šo vīnu ar austerēm vai olīvēm…

Vēlams pasniegt atdzesētu 8-10*C

Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga jūsu veselībai.

Kate 2022 ( L2202S ) 13%alk.

Intensīva salmu dzeltena krāsa ar viegli zeltainu tonīti.


Aromāts ir viegls un maigs. Pirmajā plānā sajūtamas nedaudz pārgatavojušos dzidro ābolu medainais tonis, kuru otrajā plānā papildina kaltētu garšvielu un balto ziedu toņi.


Garša pussausa/pussalda, labi sabalansēta ar spirdzinošu skābuma līmeni. Garšā, galvenokārt, jūtami gatavi rudens ābolu toņi, kurus papildina baltās jāņogas, vīnogas un garšvielas. Viegli dzerams, ar spirdzinošu, vidēju skābuma līmeni un vidēji ilgu pēcgaršu, kurā var sajust cukurotas cidonijas.


Kopumā – vidējass miesasbūves, nesarežģīts, labi sabalansēts augļaina stila vīns, ar mazliet saldenu garši, kas ir lieliskā harmonijā ar spirdzinošo skābumu. Izcils vasaras vīns.
Vēlams pasniegt atdzesētu 8-10*C

Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga jūsu veselībai.

Kate-1
Kuzminskij-sinij

Kuzminskij sinij 2023 (L2302 ) 12%alk.

Vidējas intensitātes tīra rubīnsarkana krāsa ar viegli violetu tonīti.

Aromāts ir viegls un neuzmācīgs, ar sarkano ogu miksli, ar gatavu jāņogu dominanti, bet otrajā plānā jaušamas patīkamas garšvielu un tumšo ķiršu notis.

Garša sausa, labi sabalansēta ar maigiem tanīniem un garšu, kurā atkārtojas aromātā jūtamās notis, ar tumšās šokolādes papildinājumu. Viegla stila vīns, ar spirdzinošu, vidēju skābuma līmeni un vidēji ilgu pēcgaršu, kurā var sajust sarkanus rudens ābolus.

Kopumā – vieglas miesasbūves, nesarežģīts, labi sabalansēts augļaina stila vīns, ar spirdzinošu skābumu um maigiem tanīniem. Pamēģiniet ar ceptu tunci un jūs gaida interesants garšu ceļojums.

Vēlams pasniegt atdzesētu 14-16*C

Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga jūsu veselībai.

GK & Dubļanskij 2023 (L2312) 11%alk.

Tīra, dzidra, citrusdzeltena krāsa ar laima zaļganu toni.


Aromāts spēcīgs un tajā dominē kauliņaugļu toņi – dzeltenās plūmes un aprikozes, kurus papildina kumelīšu tējas un ābolu toņi.


Garša ir sausa un ar izteikti ziedainu toni, kurā caurvijas dzelteno ziedu, rudenīgu ābolu un tropu augļu notis, galvenokārt, melones. Vidēji intensīva garša, augļains vīna stils ar atsvaidzinošu skābumu, kas piešķir garšai patīkamu svaigumu. Pēcgarša vidēji ilga ar žāvētu ābolu miziņu toni.


Kopumā – vidēji intensīvas garšas, ziedaina stila, vieglas miesasbūves vīns, kas būs labs pavadonis ēdienam, it īpaši dažādām vieglā, mazliet sāļām uzkodām, piemēram, kanapē ar kazas sieru un ābolu džemu.


Vēlams pasniegt atdzesētu 8-10*C

Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga jūsu veselībai.

WhatsApp-Image-2024-03-25-at-08.20.36
Scroll to Top