Pirms stādīt vīnogas ir jāizvēlas vieta. Tā kā vīnoga ir dienvidu augs, tad vajadzētu vīnogu stādu stādīt pēc iespējas siltākā un sausākā vietā. Parasti vīnogu stādam izrok bedri apmēram 70 x 35 cm un dziļumā ap 90 cm kur iepilda 1/3 trūdējušus kūtsmēslus, 1/3 neitrālu kūdru un 1/3 melnzemi un tam klāt piejauc spaini grants, lai maisījums būtu irdens un elpojošs. Bedres nevajadzētu rakt slapjā mālā, jo viss slapjums krāsies bedrē un stāds aizies bojā (noslīks). Kopšanas laikā sekojiet līdzi, lai vīnogas stāds neatrastos bedrē, kur var krāties virsūdeņi, bet labāk uz neliela pauguriņa, lai virsūdeņi varētu notecēt.Mēs stādot plantāciju laukā, to tikai dziļi aparām un iestādījām 500 brāķētus stādus kas nederēja tirgošanai, jo bija par maziem.

No 500 stādiem neieauga ne vairāk kā 10 stādi. Tagad jau 4 gadus ražo bez bedrēm, bet piemājas dārzā gan rokam bedres. Kad esiet vīnogu iestādījuši labi salejiet un ar to visa liešana beidzas, jo es esmu redzējis noslīkušas vīnogas, bet ne nokaltušas. Pats galvenais, lai jums augtu un labi ražotu vīnoga, viņu nedrīkst audzēt zālājā. Vismaz pus metru ap vīnogu ir jābūt melnai zemei vai ģeotekstīlam.

Pirmos 2-3 gadus ir uz ziemu jāpiesedz arī sala izturīgās šķirnes. Ja jūs esat iestādījuši vīnogu un ir gaidāma salna noteikti jaunais stāds un visi zaļie dzinumi ir jāpiesedz. Pirmajā gadā audzējiet vienu dzinumu. Vīnogu audzēšanai ir nepieciešams veidot balstu sistēmu. Parasti to veido no paralēli novilktām stieplēm.

Scroll to Top